Право військовослужбовця на відпустку за сімейними обставинами.

МОЖУ Я, солдати строкової служби через смерть батька отримав ВІДПУСТКУ? якщо так чи доведеться мені потім дослужувати, так як мені залишилося 16 днів служити, а до будинку їхати 3 дні?
Амелін Андрій Сергійович

Здрастуйте, Андрій Сергійович.

Прийміть співчуття з приводу смерті Вашого батька.

Безумовно, Ви можете отримати відпустку за даним сумного обставині.

Відповідно до п 11. ст.31 «Положення про порядок проходження військової служби», затвердженого Указом президента РФ 16 вересня 1999 N 1237, військовослужбовець за призовом має право на відпустку за особистими обставинами.

Відпустка за особистими обставинами надається військовослужбовцю на строк до 10 діб у разі:
а) тяжкого стану здоров'я або смерті (загибелі) близького родича військовослужбовця (чоловіка, батька, матері, сина, дочки, рідного брата, рідної сестри, батька, матері чоловіка або особи, на вихованні якого перебував військовослужбовець) -
б) пожежі, іншого стихійного лиха, що спіткали родину або близького родича военнослужащего-
в) в інших виняткових випадках, коли присутність військовослужбовця в сім'ї необхідно, - за рішенням командира військової частини.

Обставини, за якими надано таку відпустку, повинні бути документально підтверджені.
Тривалість відпустки за особистими обставинами, що надається військовослужбовцю відповідно до цього пункту, збільшується на кількість діб, необхідне для проїзду наземним (водним, повітряним) транспортом до місця використання відпустки і назад.

Відповідно до п.11 ст.38 Федерального закону "Про військовий обов'язок і військову службу" від 28.03.1998 N 53-ФЗ, закінченням військової служби вважається дата виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

Військовослужбовець повинен бути виключений зі списків особового складу військової частини в день закінчення терміну його військової служби.

Час відпустки за особистими обставинами зараховується в період проходження військової служби.

Таким чином, Ви можете отримати відпустку за особистими обставинами на строк до 10 діб.

Для цього Ваші близькі родичі із завіреними документами (підставою - довідка або свідоцтво про смерть) повинні звернутися у військовий комісаріат, з якого Ви призивалися. Військовий комісар запевнить надані документи підписом та гербовою печаткою і оформить телеграфне клопотання військового комісара про надання відпустки у військову частину.

Далі ця завірена телеграма відправляється на пошті.
І тільки на основі цієї отриманої завіреної військовим комісаром телеграми командир військової частини приймає рішення про надання військовослужбовцю відпустки за сімейними обставинами.

Найбільш ймовірно, що командування частини розрахує кількість днів відпустки за сімейними обставинами таким чином, щоб з урахуванням часу, необхідного для проїзду до будинку, дата закінчення відпустки збіглася з днем закінчення Вашої військової служби.

Бажаю удачі!

http://prizyv.net/zakon/poryadok/7/

http://prizyvnik.info/forum/showthread.php?t=36314

http://consultant.ru/popular/military/32_6.html#p946




Увага, тільки СЬОГОДНІ!


» » » » Право військовослужбовця на відпустку за сімейними обставинами.